Мета курсів: підготовка кваліфікованих кадрів для втілення в життя ідеї українізації України
Завдання курсів: ознайомлення з ключовими чинниками і факторами українізації України, прищеплення навичок, необхідних для здійснення українізації, підвищення кваліфікацї вчителів українознавства і менеджерів системи освіти, активістів-просвітян і організаторів просвітницької діяльності, журналістів та медіа менеджерів, які спеціалізуються на питаннях українізації України.
План курсів: включає комплекс дисциплін, які озброють студентів знаннями про такі чинники українізації:
— Роль освіти в українізації України. Українізація освіти: теоретико-методологічні й організаційно-управлінські аспекти. Підготовка учителів та активістів просвітництва. Важливість україноцентричності освіти та українознавства в системі освіти.
— Роль просвіти в українізації України. Українізація просвіти: теоретико-методологічні й організаційно-управлінські аспекти. Важливість україноцентричності просвіти та українознавства в системі просвіти.
— Роль засобів масової інформації в українізації України. Українізація ЗМІ: теоретико-методологічні й організаційно-управлінські аспекти. Підготовка україноцентричних кадрів журналістів та медіа менеджерів. Створення україноцентричної системи ЗМІ.
— Організація і управління процесами українізації. Відповідальність суспільства за українізацію в умовах незацікавленості держави і державних органів влади в українізації України. Важливість створення громадського Руху за українізацію України.
Програми дисциплін, які входять до курсу, є документами внутрішнього вжитку і будуть надіслані студентові після зарахування на курси.
На завершення навчання студенти виконують випускну письмову роботу, пов’язану з чинником українізації, який є предметом спеціального інтересу студента. Обраний чинник має розкриватися як підсистема в системі українізації як цілого, демонструючи розуміння студентом значення, ролі і особливостей функціонування обраного чинника в процесах українізації.
Випускники курсів одержують сертифікат про підвищення кваліфікації за спеціалізацією з українізації України.
Тривалість навчання — 3 (три місяці).
Вартість навчання. Оскільки основною формою навчання на курсах є самоосвіта, студент не платить власне за навчання. Оплата покриває пропоновану Українським Університетом літературу за тематикою курсів, аналіз і оцінку випускної роботи та власне сертифікацію і становить $250.00 у формі передоплати. На платній основі студент може скористатися додатковими консультаціями викладачів Українського Університету у формі електронних листів — відповідей на поставлені студентом запитання. Сума оплати розраховується відповідно до витрат часу викладача, необхідних для надання консультації (базовою вартістю часу викладача є $100.00/год.; мінімальна 15-хвилинна консультація коштуватиме студентові $25.00).
Для зарахування на курси необхідно надіслати на адресу president@ukrainianuniversity.org такі документи:
1. Заяву з обгрунтуванням бажання і мети навчатися на курсах, в якому вказуються ім’я та прізвище заявника українською та англійською мовою (як вони записані в закордонному паспорті), домашня адреса, номер мобільного телефону, електронна пошта.
2. Фотокопії (кольорові скани) документів про вищу або непровну вищу освіту.
3. Підтвердження про оплату $250.00. (Оплату дебитною або кредитною карткою можна зробити, перейшовши за посиланням: http://paypal.me/UkrainianUniversity.)
Після одержання перелічених документів Український Університет надішле на електронну адресу підтвердження про зарахування, тексти програм дисциплін курсів та файл із рекомендованими навчальними матеріалами (літературою). У цьому ж листі буде встановлено дати початку занять і представлення на розгляд Українського Університету випускної роботи студента.