МІСІЯ УКРАЇНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ

IMG_1268.jpg

Ці нотатки присвячені місії Українського Університету, тобто тій ролі, яку він бере на себе у суспільстві. Я свідомий того, що місія – це високе призначення й висока відповідальність.

Мета Українського Університету – стати глобальним лідером в українознавчій освіті й науці.

Український Університет ставить перед собою завдання консолідувати, примножувати й нести знання про Україну світові, об’єднуючи, згуртовуючи навколо себе кращі наукові й педагогічні кадри світової української спільноти.

Пріоритетними напрямами діяльності Українського Університету визначено такі сфери:

– ПРОСВІТА, тобто популяризація й поширення знань про Україну серед широких верств як світової української громадськості, так і серед інших народів;

– ОСВІТА, тобто підготовка фахівців з різних галузей українознавства, починаючи від переддипломної освіти (спеціалісти) й закінчуючи дипломною освітою та докторантською та післядокторантською підготовкою й перепідготовкою;

– НАУКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ, тобто організація і здійснення широкого спектра комплексних наукових студій в усіх напрямах українознавства й публікація результатів цих досліджень.

Український Університет вирішуватиме свої завдання в означених напрямах, використовуючи усі доступні засоби, як от:

– соціальні мережі, лекторії й семінари тощо;

– підготовка кадрів викладачів вишів і науковців, учителів і лекторів з українознавства, громадських активістів і політичних лідерів;

– публікація й популяризація результатів наукових досліджень, організація і проведення симпозіумів, конференцій, семінарів, дискусій та ін.

Як інституція ХХІ століття, Український Університет використовуватиме передусім онлайнові форми й методи навчання й поширення знань та публікації результвтів наукових досліджень. Разом з тим ми не будемо цуратися традиційних форм і методів навчання і т.ін.

Уже зараз ми закладаємо засади сертифікації освітнього й наукового продуктів Українського Університету. Із зрозумілих причин почнемо ми з видачі свідоцтв, які засвідчуватимуть участь у наших програмах, але не матимуть статусу офіційного диплома про освіту. Після одержання акредитації й набуття офіційного статусу вишу ми поетапно запроваджуватимемо відповідні ступені й дипломи відповідно до стандартів вищої школи США, а з часом і тих країн, у яких ми матимемо свої центри, філії, відділення.

Професорсько-викладацький склад

формуватиметься через залучення до співпраці професорів вишів України та інших країн з поступовим заміщенням своїми кадрами, тобто викладачами, підготовленими самим Українським Університетом.

Наукові дослідження

проводитимуться через залучення до співпраці українських учених, які живуть і працюють в Україні та інших країнах світу з поступовим заміщенням їх кадрами, підготовленими самим Українським Університетом.

Ми широко практикуватимемо й розвиватимемо онлайнові форми публікації наукових досліджень через онлайновий науковий журнал. З часом цей журнал матиме й традиційну паперову форму, а монографії й збірники видаватимуться окремими книжками.

При обговоренні раніше оприлюднених матеріалів про Український Університет наші читачі найбільшою мірою зацікавилися двома запитаннями: фінансуванням та робочими мовами Українського Університету.

Фінансування Українського Університету здійснюватиметься через допомогу відповідних фундацій і фондів (гранти), спонсорські внески й пожертви, плату за навчання, а також доходи від виконання наукових досліджень на замовлення.

Робочими мовами Українського Університету на етапі його становлення й розвитку будуть українська та англійська мови. З часом ми будемо підключати й інші мови країн, у яких відкриватимемо свої відділення.

Наступні виклади продовжуватимуть деталізацію проекту.

Запитання й пропозиції просимо надсилати нам електронною поштою на адресу: UkrainianUniversity@gmail.com.

Щоб бути в курсі становлення й розвитку Українського Університету, будь ласка, уподобайте нашу сторінку на Фейсбуці: https://www.facebook.com/UkrainianUniversity.

Якщо ви схвалюєте місію Українського Університету, будь ласка, приєднуйтеся до групи підтримки: https://www.facebook.com/groups/1716187868610451/.

(с) Проф. Д-р Володимир Іваненко.